Poniprintsessi piparkoogiloss: JUHEND

Piparkoogimajad on jõulude lahutamatuks osaks. Ühel päeval küsis Mia, kas meie ka piparkoogimaja teeme. Muidugi! Ja mitte lihtsalt maja, vaid kuna Mial on praegu mingi ponide ja printsesside vaimustus, siis lausa lossi. Poniprintsessi lossi!

Poniprintsessi loss

Tegelikult ei ole ma kunagi väga piparkoogimaju ehitanud, nii et ma ei tea, kuidas see päriselt välja kukub.  Plaan, kavand ja šabloonid on aga olemas.

Reaalselt ilmselt piparkook ahjus paisub ka. Eks üritasin sellega veidi arvestada, aga… Õnneks muidugi saab kõik nässu läinud kohad paksu (roosa) glasuurikihiga katta. :)

Kui tahad samuti piparkoogist lossi ehitada, siis panin kokku ka juhendi. Postituse lõpus on alla laadimiseks PDF failina nii see sama juhend kui ka šabloonid eraldi.

Vaatetorn (x2)

Piparkoogiloss - Vaatetorn

Selliseid vaatetorne pead valmis tegema 2.

Kesktorn

Juhend

 

Poniprintsessi loss

Juhend
Juhend
Juhend

 

Mõõdud ja failid

Mõõtudelt (joonisel mm) on loss päris pirakas. Pildil olev on muidugi umbkaudne – eks reaalsuses sõltu kõik sellest, kui täpselt taignast kujundid välja lõikad, palju need ahjus paisuvad jne. Üritasin arvestada sellega, et suurim tükk mahuks kenasti A4 peale ära ning et lossi saaksid elama kolida vähemalt mõned (üllatusmunast saadud) ponid.

Kui palju selleks tainast kulub, pole õrna aimugi. Kui valmis teeme, eks siis ütlen. :)

Juhend piltideks-06

 

Ning nagu lubatud, on juhend koos joonistega alla laetav ka PDF formaadis (kliki siia).

Samuti on võimalik alla laadida ka ainult joonised (šabloonid). Tavalise printeriga printides tuleb arvestada, et need prinditakse veidi väiksemalt (äärtesse jääb varuruumi). Mõnes heas trükikojas prinditakse millimeetri pealt õiges mõõdus. Mõistlik oleks ka veidi paksemale paberile printida.

 

Seda, kuidas meie loss lõpuks välja kukkus, võid lugeda siit.

Juhendis kasutatud graafika on pärit siit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *