Minu jooksuvarustus: Quad Lock telefonikinnitus

Nagu juba korduvalt öelnud, istub minu treener telefonis. Samuti kogunevad sinna pulsivöö poolt saadetavad andmed. Ja ka muusikat mängib Spotify. Nii et ilma telefonita ma naljalt jooksma ei lähe.

Tõsi – ka seda viimast on ette tulnud. Kuna Tondiraba sisemaraton toimus sisetingimustes (loogiline, onju), ei olnud seal ka erilist GPS signaali. Nii et jätsin oma “treeneri” garderoobi ja üritasin ise hakkama saada.

Muidu on mul telefon aga alati käe küljes. Olen aegade jooksul proovinud erinevaid käsivarre kotte, ent need on üsna ebamugavad olnud. Mul on võrdlemisi suur telefon (One Plus 2; 15×7,5 cm), mis tähendab, et ka kott peab võrdlemisi suur olema.

Samuti vähendab see koti kile oluliselt telefoni puutetundlikkust. Saab kasutada küll, aga peab ikka oluliselt rohkem suruma. Ning talvel, kinnastega on see pea võimatu.

Ka telefoni kättesaamine on paras katsumus. Eriti, kui see samal ajal heliseb või muul moel tähelepanu nõuab.

Õnneks leidsin aga Quad Lock kinnitused, mis on tõepoolest pea-aegu sama mugavad, nagu reklaam lubab:

Väikeseid ilustusi küll videos on – näiteks telefoni kinnitamine võtab mul sekundi võrra kauem aega. Aga üldiselt olen Quad Lockiga väga rahul.

Reklaamis öeldakse, et tegu on iPhonedele mõeldud lahendusega. Tõepoolest, sobivas mõõdus telefoniümbriseid pakutakse vaid iPhonedele (ning mingil kummalisel põhjusel ka Samsung Galaxy S4 -le).

Küll aga on olemas teibitav kinnitus, mille saab liimida kas otse telefoni külge või siis suvalisele ümbrisele. Mina ostsin eraldi ümbrise – kuigi see kinnitus väga suur ei ole, ei taha, et mu niigi suur telefon igapäevaselt veel priskemaks muutuks. Nii et jooksma või rattaga sõitma minnes libistan telefoni ümbrisesse ning klõpsti! käsivarrele.

Jah – ostsin ka jalgrattakinnituse, mis on samuti väga mugav. Sellisel juhul ei ole telefon mitte enam käel, vaid lenksu küljes. Nagu pardakompuuter.

 

Hind on Quad Lockil muidugi soolane, ent minu jaoks on ta end igati ära õigustanud. Ning ega need poodides müüdavad randmekotidki odavad ei ole. AliExpressist või kuskilt võib muidugi imeodavalt saada, aga eks see kvaliteet ole ka pahatihti vastav. Ning kogu see odavus tuleb ju orjatöö arvelt.

Mugav on aga Quad Lock küll. Telefoni saab hetkega kinnitada või lahti võtta; joostes püsib kindlalt paigal ning kuna ekraan on vaba, ei ole ka puutetundlikkusega probleeme.

Kuna kontaktpind on oluliselt väiksem, kui kottidel (telefon on käest eemal), ajab see ka vähem higistama. Pikka maad joostes on see teinekord üsna oluline vahe.

Veidi ebamugav on küll olnud mingeid harjutusi teha, mis aktiivsemat käte tööd nõuavad. Aga ilmselt aitaks selle vastu ka see, kui rihm tugevamini kinni tõmmata.

Samuti ei ole telefon päris veekindlalt kaitstud. Olen aga iga ilmaga jooksmas käinud ning probleeme ei ole märganud. Eks telefonid kipuvadki ju pigem ennem moraalselt vananema kui rikki minema. Ilmselt saaks osta ka veekindla ümbrise, ent see vähendaks jällegi puutetundlikust.

Quad Locki ostuga sain mingi sooduskoodi ka, nii et selle lingi kaudu peaks iga ost 10% soodsam olema.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *