Lugemiselamused: August 2017

Augustis olin töölt puhkusel. Kuna see tähendas paratamatult ka oluliselt vähemat ühistranspordi kasutust, jäi ka loetud raamatute hulk madalaks – täpselt 5.

Ühtegi ingliskeelset teost seekord kätte ei võtnud.

Kolm loetud raamatutest tulid riiulilt ning kaks ostsin.

Kirjutamisaasta järgi katsid raamatud üsna kena vahemiku, jaotudes 1860-2012 aasta vahele.

Lehekülgedesse ümber arvutatult sai neid pööratud 1359 korda (2017 aastal kokku olen lugenud 12 460 lehekülge). See teeb ca 45,3 lehekülge päevas.

 

Käesoleval aastal olen seega lugenud 50 raamatut ning oma 100-raamatu eesmärgiga poole peal. Kuskil Facebookis öeldi, et edukad inimesed loevad keskmiselt 60 raamatut aastas, nii et selle verstapostini peaksin jõudma küll.

Oma lugemispäevikut pean ikka ja endiselt Goodreadsis; seal on kenasti näha ka kõik loetud raamatud koos minu hinnangu ja arvamusega. Seetõttu siin ka pikalt nende teemal ei heieta.

 

Ühelgi suvekuul ei ole mul siiani õnnestunud kolme lemmikut välja tuua. Juunis tõstsin esile ühe raamatu ning juulis jätsin selle üldse tegemata.

Päris kolme ma ka augustis loetud teostest esile tõsta ei oskaks. Aga kaks toon see-eest välja küll.

 

J. K. Rowling – Ootamatu võimalus (Goodreadsis)

Ostsin selle raamatu loomulikult põhjusel, miks seda teha ei tohiks – kuna autoriks on Harry Potteri “ema”.

Lugema hakates üritasin selle fakti unustada. Ja kuigi see oli raske, õnnestus mul ilmselt raamatut ka üsna “puhtalt lehelt” võtta.

Eks muidugi on seal ka Potterlikke elemente. Ei, mitte võlureid ega teisi fantastilisi olendeid, ent inimlikkust, siirust, ebaõiglust… Rowling on suurepärane kirjanik, kaasahaarav jutuvestja ning seda tõestab ka antud raamat.

 

Isaac Asimov – Üheksa homset (Goodreadsis)

“Üheksa homset” on ulme suurmeistri üheksat lühijuttu koondav teos.

See, et Asimov leiab tee mu soovituste nimekirja ei tohiks nüüd küll kellelegi üllatusena tulla. Ei hakka siin peatuma ka sellel, miks – ilmselt on ka udus ekslevale siilile selge, et Asimov lihtsalt on üks mu lemmikkirjanikke ning leian pea kõigis tema teostes midagi eriti võluvat ja kaasahaaravat.

Goodreadsi arvustuses reastasin ka kogumikus esinevad lood enda jaoks paremuse järjekorda. Esimeseks tuli “Amet”, aga ülejäänud TOPi tasub juba Goodreadsist vaadata. :)

 

Päisepilt: Pexels.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *