Lugemiselamused: Detsember 2017

Detsembris loetud raamatute hulgaga võib täitsa rahul olla – 6 raamatut kuus ei ole ei vähe ega palju. Üsna paras, ma arvan.

Kolm loetut raamatutest tulid riiulilt, ühe (see oli pigem küll õpik) ostsin ja kaks sain Raamatuvahetusest. Raamatud ei olnud uued ega vahad, jäädes täpselt viiekümne aasta vahemikku: 1957 – 2007.

Lehekülgi kogunes novembriga võrreldes pea kaks korda rohkem – 1484. Ca 48 lehekülge päevas ongi viimastel aastatel mu keskmiseks lugemuseks kujunenud.

Oma lugemispäevikut pean ikka ja endiselt Goodreadsis; seal on kenasti näha ka kõik loetud raamatud koos minu hinnangu ja arvamusega. Seetõttu siin ka pikalt nende teemal ei heieta.

 

Küll aga toon välja oma kolm lemmikut. Sedapuhku oli valikut üsna lihtne teha:

 

Vennad Strugatskid – Raske on olla jumal (Goodreadsis)

Tegelikult koosneb minu loetud raamat kahest loost – lisaks mainitule on kaante vahel ka “Tagasitulek”. Selle võib aga julgelt vahele jätta ja silmad kohe “Raske on olla jumalale” suunata.

 

Juhan Smuul – Muhulaste imelikud juhtumised Tallinna juubeli-laulupeol (Goodreadsis)

Lõbus ja kerge lugemine, mis passib pimedasse talveõhtusse kui valatult.

 

Isaac Asimov, Frank White – Millenniumid: Võti ajaloo mõistmiseks (Goodreadsis)

Minusugusele inimesele, keda paksud ajalooraamatud ei ole kunagi paelunud, on selline kompaktne ja ladus kokkuvõte igati tänuväärne.

Asimovi enda mõtteid ja prognoose oleksin küll rohkem lugeda tahtnud, ent seegi vähene andis küllaga mõtteainet. Eriliselt väärib lugemist tulevikku vaatav peatükk arvutite (ja sellega seoses ka haridussüsteemi ja töö iseloomu) kohta.

 

Päisepilt: Pexels.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *