Lugemiselamused: Märts & aprill 2018

Aeg lendab selliste võimsate tiivatõmmetega, et märtsi ja aprilli lugemiskokkuvõtted jäidki tegemata. Kuna ma aga neil kahel kuul eriti palju lugeda ei jõudnudki, on võib-olla paremgi, kui märtsi ja aprilli koos kokku võtan.

Kahe esimese kevadkuuga sai läbi loetud 10 raamatut. 2018 aastal olen seega lugenud 22 raamatut. Oma saja-raamatu eesmärgist olen seega umbes 11 raamatu võrra maas.

Loetud raamatutest tulid kuus riiulilt, ühe sain laenuks, ühe raamatuvahetusest ja kaks ostsin.

Kokku sai loetud 2118 lehekülge – see teeb ca 31,7 lehekülge päevas. Üsna vähe tegelikult.

Aprillikuus olin kaks nädalat puhkusel. Ja eks puhkuse ajal sai ka veidi loetud, aga mitte eriti – palju põnevam oli perega mööda Itaalia mägiradu mütata. Nii et eks selles ole ka vähese lugemuse põhjustajana oma osa.

Üks raamat sai loetud ca 6,1 päevaga.

 

Nagu juba tavaks saanud, toon välja ka oma lemmikud. Kahekuulise kokkuvõtte puhul võiks ju tavapärase kolme asemel tõsta esile kaks korda rohkem ehk kuus teost, aga kuna loetud raamatuid just eriti massiliselt ei olnud, jään nelja juurde.

Oma lugemispäevikut pean ikka ja endiselt Goodreadsis; seal on kenasti näha ka kõik loetud raamatud koos minu hinnangu ja arvamusega. Seetõttu siin ka pikalt nende teemal ei heieta.

 

Alternatiivne kaanekujundus ka – sedapuhku inspireeris mind enim “Trifiidide päev”:

John Wyndham – Trifiidide päev (Goodreadsis)

Klassika, mida mul varem polnud juhust kätte võtta. Üsna täpselt minu maitsele ulme – või ehk isegi robinsonaad, kui tahta kategoriseerida.

 

Николай Герасимович Помяловский – Jutustusi Bursast (Goodreadsis)

Üks mu tuttavatest ütles Trifiidide päeva kohta, et see raamat on pikaajalise mõjuga. Mina ütleksin seda hoopis bursa-lugude kohta.

See julmus, mis lastes pesitseb, lööb ikka väga valusasti. Ja see elu, mida päriselt elati alles eile, tundub palju uskumatum, kui Trifiidide päevas kirjeldatu.

 

Lõbus “kamp”: Onu X-i seltskondlikud õhtud (Goodreadsis)

Lõbus saja-aasta tagune mustkunstiraamat. Lisaks sellele, et toonast elu-olu ja kõnepruuki on vahva lugeda, olid ka kirjeldatud trikid täitsa asjalikud.

 

Naisekäe puudutus ehk seltsimees laps ja isa (Goodreadsis)

Raske on kirjeldada midagi nii omanäolist, ausat ja sooja. Kohustuslik lugemine, ma ütleks (koos sarja eelmiste raamatutega).

 

Raamatu mockup – http://covervault.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *