Lugemiselamused: Jaanuar 2019

Selle aasta esimest lugemiskokkuvõtet tuli nüüd küll pikalt oodata. Tahaks öelda, et kaua tehtud kaunike, aga ega mul tegelikult midagi väga erilist pakkuda ei ole. Loetud sai võrdlemisi vähe – kokku 5 raamatut 1061 lehekülge.

Võiks ju vabandada, et sain jaanuaris autojuhiload ja et seetõttu jäi bussis lugemise aega vähemaks, aga… Aga tegelikult, ega ma eriti ikka autoga ei sõida ka. Jaanuaris saigi vist ainult paar korda rooli istutud, igapäevased sõidud teen ikka ühistranspordiga.

Nüüdseks on sellest ka omajagu aega möödas; lumi on jõudnud ära sulada ja suvi on täitsa ukse taga. Nii et ei oska enam öelda, miks mul kulus ühe raamatu lugemiseks 6,2 päeva või miks ma jõudsin päevas vaid 34,2 lehekülge läbi lugeda. Lihtsalt läks nii.

Aga tagasi raamatute juurde. Lausa neli viiest tulid raamatuvahetusest. Ja kuigi üks neist oli mu selle aasta halvim lugemiselamus (ma vähemalt loodan, et midagi jubedamat enam kätte ei satu), siis sattus sekka ka parajaid pärle.

 

Oma lugemispäevikut pean ikka ja endiselt Goodreadsis; seal on kenasti näha ka kõik loetud raamatud koos minu hinnangu ja arvamusega. Samuti on minu raamatuarvustused leitavad Raamatuvahetuse blogist. Seetõttu siin ka pikalt nende teemal ei heieta.

Kuna loetud raamatuid oli võrdlemisi vähe, toon kolme lemmiku asemel sedapuhku välja kaks. Enim kõnetas mind uuesti loetud August Gailiti “Toomas Nipernaadi”:

AugustGailit – Toomas Nipernaadi (GoodreadsisRaamatuvahetuses; esimene lugemine GoodreadsisRaamatuvahetuses)

Kuna tahtsin etenduses kasutada üht (või mõnda) dialoogi Nipernaadist, siis haarasin ka raamatu uuesti kätte. Jube mõnus lugemine ikka; Gailit on suutnud tabada mingit sellist õhkõrna igatsust, mille kirjeldamiseks jääb sõnadest puudu.

 

Maarja Kangro – Klaaslaps (GoodreadsisRaamatuvahetuses)

On raamatuid, mis on vajalikud eelkõige kirjanikule endale. On raamatuid, mis on vajalikud eelkõige lugejale. Ja on neid raamatuid, mis on vajalikud mõlemale. “Klaaslaps” kuulub kahtlemata viimasesse kategooriasse.

 

Raamatu mock: covervault.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *