Lugemiselamused: Veebruar 2019

Võiks ju arvata, et kui mul pole mahti lugemise kokkuvõtteid kirjutada, siis tähendab see seda, et kulutan kogu vaba aja lugemisele. Aga võta näpust – ka veebruaris oli lugemus üsna nadi.

Päevas lugesin umbes 40 lehekülge ja ühe raamatu jaoks kulus mul ca 5,6 päeva. See tähendab, et veebruaris sai loetud kokku 5 raamatut ja 1112 lehekülge. Veidi rohkem, kui jaanuaris, aga siiski üsna vähe.

Sedapuhku tulid kõik loetud Raamatuvahetusest – see on täielik kullavaramu.

Oma lugemispäevikut pean ikka ja endiselt Goodreadsis; seal on kenasti näha ka kõik loetud raamatud koos minu hinnangu ja arvamusega. Samuti on minu raamatuarvustused leitavad Raamatuvahetuse blogist. Seetõttu siin ka pikalt nende teemal ei heieta.

Küll aga toon välja kolm oma lemmikut. Enim kõnetas mind Dot Hutchisoni “Liblikate aed”:

Dot Hutchison – Liblikate aed (GoodreadsisRaamatuvahetuses)

Eeldasin, et tegu on üsna keskpärase põnevikuga, mis on inspiratsiooni saanud Thomas Harrise “Voonakeste vaikimisest”. Ent reaalsus ületas kõiki minu ootusi; lisaks põnevale loole oli eriti nauditav ka autori omapärane jutustamisstiil.

 

Tea Lall – Katki (GoodreadsisRaamatuvahetuses)

Tea Lall on kohutavalt hea kirjanik. “Katki” ei ole just minule suunatud romaan (usun, et keskealisel naisel oleks sealt oluliselt rohkem saada). Sellele vaatamata oli tegu väga nauditava lugemisega.

 

Tuumahiid (ulmekogumik) (GoodreadsisRaamatuvahetuses)

See, et eestis ulekogumikke ilmub, on juba iseenesest tänuväärne. Selle kogumiku suurimaks tugevuseks on aga Tea Lalli lühijutt 21. detsember. Briljantne lugu – ja loetav ka Reaktori veebilehelt.

 

Raamatu mock: covervault.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *