Lugemiselamused: Märts 2019

Loodetavasti jõuan nüüd järjele ja saan oma vanad lugemiselamused kiiremini blogisse. :)

Aasta esimesed kolm kuud olid üsna sarnased – nagu jaanuaris ja veebruaris, sai ka märtsis läbi loetud viis raamatut. Lehekülgi oli sedapuhku siiski veidi enam – 1269.

Päevas lugesin seega keskmiselt 41 lehekülge ning ühe raamatu neelamiseks kulus umbes 6,2 päeva. Ja nagu veebruariski, tulid ka märtsis kõik loetud raamatud Raamatuvahetusest.

Oma lugemispäevikut pean ikka ja endiselt Goodreadsis; seal on kenasti näha ka kõik loetud raamatud koos minu hinnangu ja arvamusega. Samuti on minu raamatuarvustused leitavad Raamatuvahetuse blogist. Seetõttu siin ka pikalt nende teemal ei heieta.

Traditsiooniliselt toon aga välja ka oma kolm lemmikut. Enim naudingut pakkus Newt Scamanderi (J. K. Rowlingi) “Fantastilised elukad ja kust neid leida”:

Newt Scamander (J. K. Rowling) – Fantastilised elukad ja kust neid leida (GoodreadsisRaamatuvahetuses)

Suurepärane näide, kuidas avardada raamatukangelaste maailma, ilma, et rahamaik juures oleks või et tegu tunduks ühe ja sama teema liigse lüpsmisega. Nagu ka arvustuses ütlesin – järgmine kord loodusesse / matkama minnes oleks tark see käsiraamat igaks juhuks taskusse pista. Mine tea, keda kohata õnnestub. :)

 

Maniakkide Tänav – Mehitamata inimesed (GoodreadsisRaamatuvahetuses)

Maniakkide tänava räiges stiilis on midagi ääretult võluvat. “Mehitamata inimesed” ei ole küll nii räige, kui mõned teised tema teosed, aga ega ta päris lust ja lillepidu ka ei ole. Lõbus küberpunk-düstoopia.

 

Ernest Cline – Valmistub esimene mängija (GoodreadsisRaamatuvahetuses)

Tempokas ja hoogne ajaviitelugemine. Eriti mõtlema ei pea, lugu kulgeb lineaarselt ja erilisi üllatusi ei ole. Aga ajaviitekana igati kaasakiskuv. Pärast lugemist tekkis tahtmine ka film ära vaadata; selleni ma aga veel jõudnud ei ole.

 

Raamatu mock: covervault.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *