Lugemiselamused: Oktoober 2019

Oktoobrikuus lugesin taaskord üsna tublilt. Raamatuid tuli varasema paari kuuga võrreldes küll mõnevõrra vähem (5), ent ju siis olid raamatud paksemad – lehekülgi kogunes üsna samas suurusjärgus, 1580.

Päevas lugesin ca 51 lehekülge ning ühe raamatu lugemiseks kulus keskmselt 6,2 päeva.

Loetud raamatud olid üsna mitmekesised – kaks Ave Alavainu luulekogu (“Koondatud” ja “Minekulaulud”), üks ulmekas (Triinu Meres – “Kuningate tagasitulek”), ja kaks nö eneseleidmise lugu. Üks neist kriminaalsete sugemetega, koolitulistamise ümber keerlev põnevik (Malin Persson Giolito – “Vesiliiv”) ja teine lugu sellest, kuidas 10-aastane poiss 70ndate Stockholmis iseseisvat elu proovib (P. C. Jersild – “Laste saar”).

Oma lugemispäevikut pean ikka ja endiselt Goodreadsis; seal on kenasti näha ka kõik loetud raamatud koos minu hinnangu ja arvamusega. Samuti on minu raamatuarvustused leitavad Raamatuvahetuse blogist. Seetõttu siin ka pikalt nende teemal ei heieta.

Sedapuhku toon kolme asemel välja kaks lemmikut. Enim inspireeris mind ja pani alternatiivset kaanekujundust joonistama Triinu Merese “Kuningate tagasitulek”:

Triinu Meres – “Kuningate tagasitulek” (GoodreadsisRaamatuvahetuses)

Väga mõnus ja mitmetasandiline romaan, mis räägib Kõige Olulisemast – sellest, kui tähtis on üksteisega rääkida ja püüda teineteist mõista.

Ulmekirjandusele üsna mitteiseloomulikult on “Kuningate tagasitulekus” oluline roll ühiskonnas ka lastel – tavaliselt on nad ju kuskile “laste linnadesse” või kasvukolooniatesse/laboritesse peidetud.

 

Malin Persson Giolito – “Vesiliiv” (GoodreadsisRaamatuvahetuses)

Koolitulistamisest kirjutada on alati riskantne – kerge on libastuda ja klisheedesse laskuda. “Vesiliiva” teeb väärt lugemiseks just loo jutustamisstiil ja selle kulgemine ajas. Ja kuigi lõpp jäi minu jaoks veidi nõrgaks, on tegu siiski hea lugemisvaraga.

 

Raamatu mock: covervault.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *