Lugemisaasta 2019

Aina hullemaks läheb – kui eelmise, 2018 aasta võtsin kokku aprillis, siis seekord jõudsin kokkuvõtteni alles oktoobris. Seega väga sisukat postitust siit ilmselt oodata ei tasu – sel aastal on loetud juba pea-aegu sama palju raamatuid, kui eelmisel, nii et eks mälestused kipu tuhmuma ja raamatud omavahel segi minema.

Aga olgu siis nii – kuna ka varasemad aastad said kokku võetud, siis ega ka seda vahele ei saa jätta. Kes soovib meelde tuletada, siis võib julgelt mälu värskendada: 2016, 2017, 2018.

Raamatuid lugesin täpselt niipalju, nagu keskmisele tippjuhile kohane. Ei ole ma ei keskmine ega ka tippjuht, aga ühe audioraamatute reklaami väitel loeb selline isend justnimelt 60 raamatut aastas. Ja täpselt niipalju mul neid ka kogunes. Ja seda on tegelikult oluliselt vähem, kui eelnevatel aastatel.

No ja kuna raamatuid sai loetud vähem, kogunes ka lehekülgi vähem kui kunagi varem – 15 230.

Lugesin, et olen eelnevatel aastatel ka loetud raamatud virnaks ümber arvutanud. Võttes lehekülje paksuseks 0.05mm, siis tuleb kokku ca 76 cm. Lisaks veel kaaned (ca 2x2mm paksud) ja saame lisada veel 24cm. Nii et meetrijagu raamatuid.

 

Aasta jooksul sai loetud igasugust kraami; nagu ka eelnevalt oli pearõhk ikka ulmel ja sugulastest jäetud raamatute sorteerimisel.

2018. aastal hakkasin tegema alternatiivseid kaanekujundusi igal kuul enim meeldinud raamatutele. Ja peab ütlema, et see oli ka põhjuseks, mis kuu kokkuvõtted enam blogisse ei jõudnud – ei leidnud lihtsalt joonistamiseks aega.

Postituste draftid olid ammu valmis kirjutatud, aga pilt ikka puudus. Tore idee, aga 2019 aasta lõpus sellest loobusin. Ehk kunagi tulevikus jälle.

 

Oma lugemispäevikut pean Goodreadsis ja Raamatuvahetuses. Lisaks hinnangule olen sinna ka iga loetud raamatu juurde mõnelauselise kommentaari lisanud, nii et mine ja heida pilk peale.

Kokkuvõtte 2019 aastal loetud raamatutest on näha siin.

Numbriliselt, aastal 2019:

 • Lugesin 60 raamatut, st keskmiselt üks raamat iga 6 päeva järel
 • Lugesin 15 230 lehekülge, st keskmiselt 41,7 lehekülge päevas
 • Keskmine hinnang loetud raamatutele oli 4.0/5 (eelmise aastaga võrreldes olen 0,3 punkti leebemaks muutunud – või siis sattusid mulle lihtsalt kätte paremad raamatud)
 • Keskmine raamatu paksus oli 253 lehekülge (34 lehekülje võrra paksem, kui eelmisel aastal)
 • Kõige paksem raamat oli 944 lehekülge, õhim aga 24.

 

Nagu eelnevatel aastatelgi, toon välja 13 lugemissoovitust (suvalises järjekorras). Keegi kuskil ütles, et 13 raamatu lugemine aastas on hea tulemus – nii et haara aga julgelt kätte. Tegelikult jõuab need kenasti ka alles jäänud kahe ja poole kuuga läbi lugeda. :)

Minu 2019 aasta kuraditosin oleks:

 1. Dot Hutchison – Liblikate aed (Goodreadsis)
 2. Maniakkide Tänav – Mehitamata inimesed (Goodreadsis)
 3. Michael Crichton – Järgmiseks (Goodreadsis)
 4. Alan Moore, Dave Gibbons – Watchmen (Goodreadsis)
 5. Svetlana Alexievich – Tšernobõli palve. Tuleviku kroonika (Goodreadsis)
 6. David Hewson – Kuritegu (Goodreadsis)
 7. Margaret Atwood – Teenijanna lugu (Goodreadsis)
 8. Cyriak Harris – Horse Destroys the Universe (Goodreadsis)
 9. Gillian Flynn – Paha paik (Goodreadsis)
 10. Arthur C. Clarke – Kosmoseodüsseia seeria (Goodreadsis)
 11. Johanna Spyri – Väike Heidi (Goodreadsis)
 12. Newt Scamander (J. K. Rowling) – Fantastilised elukad & kust neid leida (Goodreadsis)
 13. N. Bardin – Doktor Nortoni päevik (Goodreadsis)

Mingeid kommentaare raamatute kohta siia lisama ei hakka, need on kenasti Goodreadsis ja ka siinse blogi varasemates postitustes olemas. Milleks ennast korrata. :)

Kui aga kellelgi peaks tekkima huvi, miks ma just mõnda neist raamatutest soovitan, siis küsige julgesti. Näteks kommentaarides.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *