Lugemiselamused – Juuni 2021

Juunikuus hakkasin juba vaikselt tööle nägu näitama. See tähendas loomulikult ka pikki sõite ühistranspordis ning seetõttu oli ka lugemus suurem, kui eelmistel kuudel.

Läbi lugesin kaks korda rohkem raamatuid kui maikuus ning lausa neli korda rohkem kui aprillis! Arvuliselt neid muidugi palju ei olnud, kõigest neli.

Lehekülgi kogunes aga täitsa vahvalt, 1012. Päevas loetud 34 lehekülge ei ole just teab kui palju, aga pärast pikka lugemispõuda siiski igati rõõmustav tulemus. Oi kuidas mulle raamatud meeldivad!

Ühe raamatu lugemiseks kulus veidi üle nädala.

 

Läbi lugesin:

  • ühe lasteraamatu (Nikolai Nossov “Totu ja ta sõprade seiklused”, 1953)
  • ühe lõbusa fantaasiakrimka (Andrei Beljanin “Tsaar Gorohhi salajuurdlus”, 1999)
  • ühe klassikalise põneviku (Peter Benchley “Lõuad”, 1974)
  • ühe ajaloolise sõjaromaani (Arnold Zweig “Õppetund Verduni all”, 1935)

Oma lugemispäevikut pean ikka ja endiselt Goodreadsis; seal on kenasti näha ka kõik loetud raamatud koos minu hinnangu ja arvamusega. Samuti on minu raamatuarvustused leitavad Raamatuvahetuse blogist. Seetõttu siin ka pikalt nende teemal ei heieta.

 

Kuigi loetud raamatuid just ülemäära palju ei olnud, toon ikkagi kolm lemmikut välja. Tegelikult sai vaid üks raamatutest hindeks 5/5. Aga kahe puhul oli madalam hinne (4/5) tingitud sellest, et sarja ülejäänud raamatud on paremad. Kuna mõlemil juhul on tegu sarja esmeste raamatutega, tasub neid juba selle pärast kätte haarata.

 

Peter Benchley “Lõuad” (1974) (Goodreadsis)

Raamatul põhinevat Spielbergi filmi olen kunagi näinud. Filmi plakat on mällu sööbinud kui üks ikoonilisemaid üldse. Ja nüüd siis jõudis lõpuks minu kätte ka raamat.

Üllatavalt põnev ja mitmetahuline lugu, peab ütlema. Suurepäraste karakteritega ja parajalt põnev. Soovitan!

 

Nikolai Nossov “Totu ja ta sõprade seiklused” (1953) (Goodreadsis)

Jätkasime lastega Totu-lainel. Raamatuvahetusest õnnestus hankida kolme (või nelja, kui arvestada ka Nikolai poja (?) kirjutatud järge) osalise sarja esimene raamat.

Kui “Totu kuul” võrdles kommunistlikku ja kapitalistlikku ühiskonda, siis käesolevas raamatus on pearõhk soolisel võrdõiguslikkusel. Taaskord oluline teema, mis on lahti kirjutatud lastele arusaadavalt, ent samas mitte neid alahinnates.

Kui õnnestub küüned taha saada, siis kindlasti loeme ka ülejäänud kaks marakannide seiklust läbi.

 

Andrei Beljanin “Tsaar Gorohhi salajuurdlus” (1999) (Goodreadsis)

Andrei Beljanini kirja pandud noore militsionääri Nikita Ivašovi seiklusi oli mulle korduvalt soovitatud. Nüüd siis haarasin kätte esimese osa (praeguseks) kümneosalisest sarjast (eesti keeles on ilmunud tänaseks kolm esimest raamatut).

Ja peab ütlema, et ei pidanud pettuma!

Goodreadsis antud hinne 4/5 oli maksimumist madalam vaid seetõttu, et arvustuse kirjutamise hetkeks olin läbi lugenud ka sarja teise osa. Ning see oli veel parem.

One thought on “Lugemiselamused – Juuni 2021”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *