Lugemiselamused – November 2023

Novembrikuus ma eriti lugeda ei jõudnud. Üsna palju oli kodukontoris töötamist ja ühistranspordi asemel autoga sõitmist – lihtsalt ei kogunenud neid pikki bussisõite, mil raamatutele pühenduda.

Läbi lugesin 3 raamatut ja 653 lehekülge.

Matemaatika ütleb, et ühe raamatu lugemiseks kulus 10 päeva ning päevas lugesin ca 22 lehekülge.

Tegelikult see matemaatika muidugi valetab – loetud raamatutest kaks lugesin lastele unejutuks. Nii et puhast “oma” lugemisaega oli ikka üsna vähe.

Lasteraamatute osas oleme pikalt olnud millegipärast Eno Raua lainel (sh ka tõlked, nt eelmisel kuul loetud ja kiidetud “Bambi” on just tema tõlgitud), nüüd sai vahelduseks ka midagi muud ette võetud.

Oma lugemistega olen endiselt “Düüni” saaga juures.

Niisiis, läbi lugesin:

  • ühe laste reisijutustuse (Aino Pervik ja Eno Raud “Rein karuradadel”, 1962)
  • ühe lasteraamatu (J.K. Rowling “Ickabog”, 2020)
  • ühe ulmeka (Frank Herbert “Düüni messias”, 1969)

Oma lugemispäevikut pean ikka ja endiselt Goodreadsis; seal on kenasti näha ka kõik loetud raamatud koos minu hinnangu ja arvamusega. Seetõttu siin ka pikalt nende teemal ei heieta.

Kuna loetud raamatuid kogunes täpselt kolm, siis kolme lemmikut ma seekord esile ei tõsta. Toon välja hoopis kõige parema.

Aga enne veel tahaks kiita ka Perviku ja Raua “Rein karuradadel”. Algus oli väga hea, lõpp vajus küll natuke ära. Aga üldiselt just sellised reisiraamatud mulle vast meeldivadki; tekkis küll tahtmine kunagi Karjalat külastada.

Niisiis, minu lemmik novembrikuus loetud raamatutest:

J.K. Rowling “Ickabog” (2020) (Goodreadsis)

(Muinasjutuline) lugu sellest, kuidas valed hakkavad lumepallina veerema ning väikesest valest ja ignorantsusest võib saada üks parajalt suur katastroof. Mõtlemisainet ja põnevust pakub nii suurtele kui ka väikestele lugejatele.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *