Lugemiselamused – Märts 2024

Viimane kevadkuu on juba poole peal, aga esimese kevadkuu lugemuse kokkuvõte pole ikka veel blogisse jõudnud. No kus see kõlbab…

Aga eks see kipu ühte jalga astuma – kui pole mahti lugeda, siis pole ka aega lugemisest kirjutada. Sest tõesti – märtsikuus sain ma läbi vaid kolm raamatut. Ja seekord ei olnud need ka eriti pikad. Lehekülgi kogunes vaid 671.

Numbritest kah. Ühe raamatu lugemiseks kulus veidi üle kümne päeva. Päevas lugesin alla 22 lehekülje. Vähe. Jube vähe…

Ja noh, ega endale väga lugeda ei jõudnudki – kolmest letud raamatust lugesin kaks lastele unejutuks. Õnneks on need (laste)raamatud ka endale huvitavad lugeda. Igatahes, läbi lugesin:

  • ühe matemaatilise reisikirjelduse (Vladimir Ljovšin “Hajameelse magistri reisimärkmed”, 1979)
  • ühe (ulmesugemetega) lasteraamatu (Eva Roos “Teistmoodi Mööblipood. Kastani 57”, 2018)
  • ühe ulme/fantaasiajutustuse (George R. R. Martin, Lisa Tuttle “Windhaven”, 1975)

Oma lugemispäevikut pean ikka ja endiselt Goodreadsis; seal on kenasti näha ka kõik loetud raamatud koos minu hinnangu ja arvamusega. Seetõttu siin ka pikalt nende teemal ei heieta.

“Traditsiooniliselt” olen iga kuu välja toonud ka oma kolm lemmikut. Jutumärkides “traditsiooniliselt”, kuna juba ammu olen pidanud piirduma vaid ühe raamatuga. Nii seegi kord – kui loetud raamatuid oli vaid kolm, ei saa need kõik head olla.

Minu märtsikuu lemmik oli ainus endale loetud raamat:

George R. R. Martin, Lisa Tuttle “Windhaven” (1975) (Goodreadsis)

Minu esmatutvus George R. R. Martini ja Lisa Tuttle loominguga.

Väga värskendav ja vahva ja kerge lugemine. Suurepärane maailm, kaasahaaravad lood ja intriigid. Oli, kellele ja millele kaasa elada!

Eks oma osa oli muidugi ka sellel, et tegu oli mu esimese ulmekaga pärast võrdlemisi rasket Düüni saagat. Aga see ei vähenda elamuse väärtust.

Soovitan ka neile, kes muidu ulmest suure kaarega mööda lähevad.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *