Lugemiselamused – Aprill 2024

Aprillikuu läks nii, nagu sisuliselt viimased pool aastat* – läbi sain vaid kolm raamatut.

* Erandiks on jaanuar, siis oli raamatuid vaid kaks…

Ka lehekülgi kogunes üsna napilt – 742. Tegelikult isegi väga napilt; viimase kuue kuu keskmine on 868lk, nii et alla selle.

Võib ju muidugi öelda, et kvaliteet on olulisem kui kvaniteet. Aga noh, kui on niivõrd palju raamatuid, mida lugeda tahaks, siis teeb ikka meele mõruks küll, kui eriti ei jõua.

Arvudest veel – ühe raamatu lugemiseks kulus täpselt 10 päeva ja päevas lugesin ca 25 lehekülge.

Üle pika aja oli tegu aga esimese kuuga, kus läbi ei saanud ühtegi lastele unejutuks loetud raamatut. Meil oli käsil üks pikem romaan, sellest aga pikemalt juba järgmisel kuul.

Nii et kõik loetud raamatud on endale loetud – ja kõik loetud raamatud on ulmekad. Raamatukogutuba on endiselt kastidesse pakitud, nii et enam ammu pole olnud seda luksust, et valin silmad kinni mingi juhusliku raamatu juhuslikust žanrist. Nii jäävadki (peamiselt) vaid need raamatud, mille olen lähiajal ostnud või saanud – ja muidugi on see suuremas jaos ulme.

Läbi lugesin:

  • ühe ulmeromaani (Marion Zimmer Bradley “Tormikuninganna”, 1978)
  • kaks ulmekogumikku (Robert Sheckley “Tont nr 5. Kõik Gregori ja Arnoldi jutud”, kogumikuna 2016 ja Maniakkide Tänav “Teekond Ridamuseni”, kogumikuna 2021)

Oma lugemispäevikut pean ikka ja endiselt Goodreadsis; seal on kenasti näha ka kõik loetud raamatud koos minu hinnangu ja arvamusega. Seetõttu siin ka pikalt nende teemal ei heieta.

Kolme lemmikut ma seekord välja ei too, ilmselgetel põhjustel, eks ole. Toon hoopis ühe. Ja peab ütlema, et seekord ei olnud valik sugugi raske – täpselt üks raamat loetutest tekitas mus vaimustust. Niisiis, minu aprillikuu lemmik:

Maniakkide Tänav “Teekond Ridamuseni” (2021) (Goodreadsis)

Tugev ja mitmekesine kogumik. Kirsiks tordil on “Meie külas nähti imet” – seda olin küll ka varem lugenud (“Täheajast” vist), aga seekord pani ta mu sõna otseses mõttes naerust luksuma.

Kui ma suureks saan ja režissööriks hakkan, siis tahaksin sellest filmi teha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *